1. MoneyStore.pl
  2. >
  3. Egzekucja komornicza środków z 500+

Egzekucja komornicza środków z 500+

Egzekucja komornicza środków z 500+

Adela
2017-09-08 11:39:15
Czy to prawo już funkcjonuje? Że środki które wpływają na konto w ramach programu 500+ nie mogą być poddawane egzekucjom komorniczym? Pytam, bo mam w rodzinie taką osobę która żyje na pożyczkach o 1 do 1. Ma tam jakieś zaległości i komornik bywał już u tej osoby. Bierze po 2x 500 na każde dziecko, stąd pytanie, jaka jest praktyka?
2017-09-11 13:15
Na początku istnienia programu 500+ rzeczywiście można było ściągać długi z 500+. Przecież to była kasa która spływała normalnie na konto. Ale po kilku głośnych sprawach, zabroniono komornikom ściąganie kasy z 500+. Nie wiem czy to dobrze, czy nie dobrze - ale z punktu widzenia wierzyciela - on chce odzyskać swoją kasę i nic dziwnego, że mu się to nie podoba. Że są równi i równiejsi pod tym względem.
2017-09-14 13:26
heee, niezly walek ze nie moga sciaga. dlug to dlug. poza tym moze kasy z 500+ nie sciaga, ale rzeczy kupione w ramach 500+ juz tak. np samochod, wyposazenie rtv/agd i inne dobra materialne.
2018-02-09 13:16
Wprawdzie są to pieniądze które mają służyć szczytnemu celowi, ale czy to uczciwe, względem oczekujących na spłatę długów, że takie pieniądze są nie do ruszenia? Moim zdaniem nie, bo długi trzeba spłacać.
2018-04-11 11:41
Załóżmy, że jest jakaś osoba X, która pobiera z tego programu około 1500, bo są takie. I co nie można ściągnąć długu? Pomimo, że te pieniądze nie są w 100% wykorzystywane? Przecież one trafiając na konto, zmieniają właściciela.
2018-04-16 12:15
A jak oni to technicznie rozwiązali? Z tego co wiem, to komornicy korzystają z takich systemów, które tylko pokazują, że są środki na koncie, ale nie wiedzą, skąd pochodzą te środki. Wprowadzili jakąś nową funkcjonalność czy o co chodzi?
2018-04-17 13:18
Poczytaj sobie o systemie OGNIVO, do którego nalezą prawie wszystkei banki w Polsce. Komornik ma możliwość napisania pisma, z załączonym wyrokiem. Administratorzy OGNIVO, przeszukują, najczęściej po unikatowych danych np Pesel, czy dłużnik posiada konto, ile kont i jakie środki. Na tej podstawie zajmowana jest kasa.
2018-05-14 14:28
Nie po to państwo daje pieniądze, aby wierzyciel miał z czego ściągać 🙂 Państwowe pieniądze, więc państwo je chroni. Trochę pokrętna logika.
2018-05-15 11:42
Czekajcie, chcecie mi powiedzieć, że ktoś człowiek narobił sobie długów, nie spłaca ich, dostaje 500plus a wiec teoretycznie ma z czego spłacić, ale nie można tych środków zająć? Idąc tym tokiem rozumowania wszystkie państwowe zasiłki nie powinny podlegać zajęciom komorniczym. Moim zdaniem jest to ewidentnie niezgodne z konstytucją, ale kto to stwierdzi? Pewnie nikt.
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>